16 lipca, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Szara pościel

Szara pościel – do jakiej sypialni się ona wpasuje?

Nie da się ukryć, że każdy z nas stara się zaaranżować sypialnie w konkretnym stylu. Oczywiście wiele z nas czerpie po prostu inspirację z najmodniejszych katalogów wnętrzarskich i stara się konkretne pomysły zaadoptować na miarę potrzeb swojej sypialni. Nie da się jednak ukryć, że nie będzie to najłatwiejsze zadanie. Często bowiem mamy problemy z dopasowaniem do siebie poszczególnych kolorów oraz motywów, jakie mają w naszym wnętrzu dominować. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że coraz częstszym rozwiązaniem jakie jest stosowane w sypialniach, staje się wykorzystanie stylu minimalistycznego. Polega to na maksymalnym ograniczeniu wielu ozdób i dodatków, a także utrzymania sypialni w stonowanej kolorystyce. Jednocześnie pojawia się wiele problemów w zakresie wyboru pościeli. W wielu projektach i aranżacjach wykonanych przez profesjonalistów, coraz częściej pojawia się pościel w kolorze szarym. Do jakich wnętrz się ona sprawdzi?

Szara pościel i minimalistyczna sypialnia? Połączenie idealne!

Wspomniane już zostało, że styl minimalistyczny praktycznie całkowicie opanował nasze sypialniane wnętrza. Nie da się ukryć, że styl ten jest wyznacznikiem swoistej klasy oraz ponadczasowej elegancji we wnętrzach. Dominują w nim co prawda zestawienia kolorystyczne typu biel-czerń, jednak nie można wykluczyć także szarych akcentów. Właśnie dlatego pościel 160×200– czy w każdym innym rozmiarze- w kolorze szarym, będzie stanowiła idealne uzupełnienie takiej aranżacji. Oczywiście warto zdecydować się przede wszystkim na te modele, które wykonane zostały z bawełny lub kory. Pościel w kolorze szarym będzie pięknie komponowała się w biało-czarnym wnętrzu i będzie stanowiła idealny kontrast kolorystyczny. Wraz z nią nasza minimalistyczna sypialnia stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Szara pościel do sypialni w stylu glamour- czy warto?

Szara pościel może również zostać wykorzystana do sypialni w stylu glamour. Dlaczego? Otóż dominują tam przede wszystkim barwy stonowane, nawiązujące do odcieni srebra i złota. Sypialnia w stylu glamour to sypialnia z hollywoodzkim blichtrem więc pościel w tym kolorze może ją skutecznie uzupełnić. Niemniej jednak musimy w tej kwestii poświęcić nieco większą uwagę materiałom, z jakich ta pościel może zostać wykonana. Najlepiej sprawdzą się bowiem modele z satyny lub jedwabiu, a co więcej można również zdecydować się na pościel z weluru. Taka kompozycja będzie świetnie uzupełniała blask i prestiż panujący w sypialni w stylu glamour i wprowadzi do wnętrza niesamowity nastrój.