16 lipca, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

malowanie miejsc parkingowych

Czas na malowanie miejsc parkingowych? To Ci się przyda!

Każda firma czy sklepy spożywcze i nawet restauracje, świetnie zdają dobie sprawę z tego, że parking dla klientów jest absolutną koniecznością. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy korzysta z samochodu nawet celem przejechania kilkunastu metrów, nikt nie wyobraża sobie, by pod restauracją lub sklepem nie było dogodnego parkingu. Jednak by zapobiec chaotycznemu parkowaniu typu “kto pierwszy ten lepszy” na właścicielach spoczywa obowiązek wymalowania linii parkingowych. Co więc się do tego przyda i jak zrobić to skutecznie?

Od czego zacząć malowanie linii parkingowych?

Kiedy pod danym punktem usługowym nie było linii parkingowych czy po prostu zostały one starte, to koniecznością jest ich wykonanie na nowo. Jest to świetny moment na to, by ponownie przenalizować zagospodarowanie placu parkingowego i spróbować wykorzystać każdą, dostępną przestrzeń. Zanim jednak przystąpimy do malowania, konieczne jest zadbanie o poprawne wymierzenie miejsc i zaznaczenia tych, w których mają znaleźć się linie. Konieczne jest sprawdzenie wymagań odnośnie szerokości i długości pojedynczego miejsca parkingowego, by spełniało ono konkretne normy. Kolejno warto wyposażyć się w farby drogowe i maszynę, która ułatwia ich aplikowanie w formie prostych, odpowiednio szerokich linii. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się równo i estetycznie wydzielonym miejscami parkingowymi, a klienci, unikną chaosu i walki o miejsce. 

Pamiętajmy, o zabezpieczeniu świeżych linii parkingowych

Farby do drogi zwykle mają właściwości szybkoschnące. Niemniej jednak potrzebują one czasu, by mogły świetnie związać się z podłożem. Najlepiej jest malowanie miejsc parkingowych rozpocząć w nocy, wówczas linie będą miały odpowiednio dużo czasu na to, by wyschnąć. Jeśli jednak część pracy będzie musiała odbyć się w ciągu dnia, to warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie świeżych malunków na drodze. Przydadzą się więc zapora drogowa. Można ją ustawić bezpośrednio w miejscu, które potrzebuje nieco więcej czasu na wyschnięcie. Zapory drogowe mogą przybierać różnorodne kształty i rozmiary, jednak zawsze będą miały wyraziste- czerwono-białe kolory. Spełnią one rolę ostrzegawczą, a jednocześnie sprytnie wyłączą dane miejsce parkingowe z użytku. Dzięki temu linie parkingowe będą mogły wyschnąć w spokoju, a po tym czasie zapory można będzie usunąć. W ten prosty sposób, parking przed sklepem lub innym punktem usługowym, zawsze będzie wyglądał estetycznie i idealnie spełni swoją rolę. Malowanie miejsc parkingowych jest więc proste!