16 lipca, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

łóżko

Czy wiesz jak szybko ścielić i przygotować swoje łóżko?

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy mebel w naszej sypialni. Nie trzeba więc nikomu tłumaczyć, że jego odpowiednie przygotowanie do snu, a także zaraz po przebudzeniu ma ogromnie istotne znaczenie. Przede wszystkim, zanim położymy się spać, nasze pościele i prześcieradła muszą być perfekcyjnie rozłożone i obleczone tak, by podniosły one szybko i skutecznie komfort naszego wypoczynku. Z kolei tuż po wstaniu z łózka, musimy zadbać o to, by prezentowało się ono estetycznie i schludnie. Zarówno oblekanie pościeli jak i jej układnie na materacu często jest zajęciem przez nas pomijanym i nielubianym. Jednak istnieje kilka sposobów na to, by zrobić to szybko i sprawnie. Dzięki temu przygotowywanie naszego łóżka stanie się prawdziwą przyjemnością.

Oblekanie i układanie pościeli- jak zrobić to dobrze?

Pościel 140×200 czy w każdym innym rozmiarze dba o komfort naszego wypoczynku, ale także o estetyczny wygląd naszego łóżka. Nic więc dziwnego, że wiele czasu poświęcamy na to, by ją odpowiednio dobrać. Jednak czas powinniśmy poświęcić również na to, by sama pościel na łóżku ułożona była w schludny sposób. Zacznijmy od obowiązku jakim jest jej oblekanie. Nikt z nas tego nie lubi i większość, chciałaby ten proces pominąć. Jednak istnieje prosty sposób na to, by zrobić to szybko i sprawnie. Otóż:

*odwróćmy wszystkie poszewki na “lewą” stronę;

*włóżmy ręce do wewnątrz poszewki;

*za dwa końcowe rogi złapmy kołdrę lub poduszkę;

*szybkim ruchem opuśćmy poszewkę na pościel;

Dzięki temu prostemu trikowi, obleczenie kołdry i poduszek nie zajmie nam więcej niż jedynie 5 minut. Zaoszczędzimy więc nie tylko czas, ale także swoje nerwy, gdyż nasza pościel zostanie idealnie “ubrana” w poszewki. 

Problematyczne prześcieradło z gumką- jak je założyć?

Prześcieradła z gumką opanowały nasze sypialnie. Są one niezwykle praktyczne i wygodne, jednak ich założenie dla większości z nas stanowi prawdziwe wyzwanie. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie: jak złożyć prześcieradło z gumką? jest banalnie prosta. Wystarczy ten proces rozpocząć od górnej lub dolnej części materaca, jednak oba rogi prześcieradła należy zaczepić w miarę możliwości w tym samym czasie. Kiedy już prześcieradło z gumką znajdzie się na dwóch rogach, wówczas należy je tylko przeciągnąć na przeciwległy koniec naszego łóżka. Na samym końcu należy jedynie założyć gumkę na boki i krawędzie naszego materaca i gotowe. W ten prosty i szybki sposób założymy prześcieradło z gumką, które będzie perfekcyjną ozdobą naszego materaca i poprawi komfort naszego snu.