19 kwietnia, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Hurtowania styropianu

Hurtowania styropianu — ile kosztuje ocieplenie domu i gdzie kupić materiały do termoizolacji

Ocieplenie domu materiałem termoizolacyjnym takim jak styropian, XPS, wełna mineralna czy pianka PUR to obecnie najłatwiejszy sposób na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem w sezonie jesienno zimowym oraz chłodzeniem w gorące letnie dni. To, jaki rodzaj termoizolacji wybierzemy, ma bardzo duży wpływ na koszt rachunków w przyszłych latach eksploatacji domu czy mieszkania, dlatego sprawdź, jakie są popularne materiały termoizolacyjne oraz ile kosztuje ocieplenie domu jednorodzinnego o powierzchni 100, 150 i 200 metrów kwadratowych.

Planując budowę domu lub remont elewacji budynku, warto sprawdzić jaki rodzaj termoizolacji będzie optymalny w naszym przypadku. Tu nie liczy się tylko przysłowiowa grubość styropianu, ale przede wszystkim rodzaj gotowego systemu termoizolacji, w skład którego wchodzi również klej do styropianu, tynk i farba. Oczywiście nie możemy zapomnieć o pozostałych elementach budynku, przez które może nam uciekać ciepło. Mowa tu oczywiście o drzwiach i oknach. Warto o tym wspomnieć już na samym początku, ponieważ inwestowanie w najlepszy system do termoizolacji, który będzie wyróżniał się parametrem lambda poniżej 0,3, w sytuacji gdzie nasze okna i drzwi nie zachowują odpowiednich parametrów przenikalności cieplnej, mija się z celem. W przypadku termoizolacji domu należ podejść kompleksowo do całego zagadnienia, ponieważ pozorna oszczędność na wyborze okien, w celu zakupu styropianu w hurtowni o lepszych parametrach termoizolacyjnych może okazać się mało rozsądnym wyborem.

Ile kosztuje ocieplenie domu styropianem białym i grafitowym?

Cena ocieplenia domu zależy przede wszystkim od rodzaju materiałów termoizolacyjnych, jakie chcemy użyć do ocieplenia. Tu na wstępie możemy zauważyć różnicę cenową w samym materiale termoizolacyjnym, gdzie jeden metr kwadratowy styropianu EPS 70-038 fasada, podłoga Swisspor o grubości 15 centymetrów będzie kosztował około 44 zł, co daje nam kwotę około 5280 zł za styropian dla domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Decydując się na ocieplenie tego samego domu styropianem grafitowym LAMBDA MAX fasada Swisspor, będziemy musieli się liczyć z kosztem około 49,5 złotego za ocieplenie jednego metra kwadratowego, co daje nam finalnie kwotę ponad 5900 zł za ocieplenie całego domu. Podana cena dotyczy samego styropianu i należy do niej wliczyć kołki do styropianu w cenie około 120 zł za paczkę, klej do styropianu, siatkę, tynk, listwy oraz wszelkiego rodzaju akcesoria montażowe czy zaślepki. Szczegółowy cennik styropianu oraz wszystkich akcesoriów i chemii budowlanej, znajdziesz na stronie styropian-sklep.com, która pozwala w jednym miejscu skompletować wszytko to, co jest niezbędne do wykonania termoizolacji budynku.

Styropian EPS, XPS czy grafitowy?

Wybór styropianu jako materiału do termoizolacji domu nie jest taki prosty. Do wyboru mamy styropian biały i grafitowy, płyty styropianu EPS i XPS, gdzie każdy z nich zapewnia nam inne właściwości termoizolacyjne przy tej samej grubości płyty. W przypadku styropianu EPS i XPS główną różnicą jest technologia wykonania płyt. Płyta EPS to nic innego jak polistyren ekspandowany, który jest wtłaczany do formy tworzącej duże bloki styropianu. Każdy blok styropianu EPS jest finalnie cięty na docelowe formaty. W przypadku płyty XPS forma, do której jest wtłaczany polistyren, odpowiada finalnej wielkości płyty. Zapewnia nam to lepsze parametry termoizolacyjne oraz hydrofobowe płyt o tych samych wymiarach.

Hurtownia styropianu

W przypadku styropianu białego, jak i grafitowego, główną różnicą jest dodatek grafitu w składzie jednego z nich. Dzięki temu płyta styropianu grafitowego ma lepsze właściwości termoizolacyjne niż tej samej grubości płyta styropianu białego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o materiałach termoizolacyjnych oraz porównać koszty związane z samą termoizolacją domu, sprawdź koniecznie hurtownię styropianu online, która znajduje się pod adresem www.styropian-sklep.com. Znajdziesz tam wiele popularnych materiałów termoizolacyjnych oraz wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, kleje, siatki w jednym miejscu. Nie zapomnij również sprawdzić bazy wiedzy styropian-sklep.com, gdzie publikowane są wskazówki dla osób, które chcą samodzielnie ocieplić elewację budynku lub szukają informacji o doborze systemu do termoizolacji.