16 lipca, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Łóżeczko dla niemowlaka

Jednym z pierwszych zakupów jeszcze przed urodzeniem dziecka jest łóżeczko. Jeśli jest to pierwsze dziecko, to młodzi rodzice często nie wiedzą, co byłoby im potrzebne, a co niekoniecznie jest warte poszukiwań.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Niezależnie od sposobu budowy łóżeczka, sprawdźmy, czy jest ono bezpiecznie wykonane. Zobaczmy, czy nie ma żadnych drzazg, wystających śrub, które mogłyby zaciekawić paluszki naszego potomka i tym podobnych rzeczy. Jakość wykonania jest ważna także z innego powodu. Będzie to intensywnie użytkowany mebel w przeciągu najbliższych miesięcy lub lat.

Łóżeczko dostawne

Jeśli między ścianą a bokiem naszego miejsca do spania jest wystarczająco dużo miejsca, możemy kupić łóżeczko dostawne. Sprawdźmy, w jaki sposób się je montuje, na jakiej wysokości znajduje się materac dziecka oraz nasz. Łóżeczko dostawne ułatwi karmienie i opiekę w pierwszych miesiącach życia. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w przypadku wcześniaków.

Zobaczmy także, czy po przestaniu korzystania z łóżeczka jako dostawne da się je używać jako zwykłe. Będzie to duża oszczędność pieniędzy.

Wysokość i przewijanie

Dziecko w pierwszych miesiącach życia jest bardzo często przewijane i podnoszone. Aby nie zaszkodzić swojemu kręgosłupowi, sprawdźmy czy ma ono regulowaną wysokość. Kiedy potomek urośnie i zacznie siadać, będzie dla swojego bezpieczeństwa potrzebował wyżej położonych barierek, aby nie wypaść na zewnątrz. Zakupmy także przewijak do montowania na górze lub weźmy mebel, który ma go już wbudowanego.

Chowanie rzeczy i łóżeczka wielofunkcyjne

Mimo małych rozmiarów dzieci zabierają wiele przestrzeni w domowej szafie. Pampersy, chusteczki, kremy, płyny, ubranka… To wszystko musi gdzieś znaleźć swoje miejsce. Część łóżeczek ma wbudowane szafki (z boku części właściwej) lub szufladę pod miejscem na materac.

Na sam koniec warto wspomnieć, że na rynku są także łóżeczka wielofunkcyjne. Niektóre z nich w opcji nawet siedem w jednym. Specjalnie zaprojektowany mebel można powiększać, zmieniać go w kojec niemowlęcy, lub po wyrośnięciu dziecka w zestaw siedzeń i stolik dla malucha.