16 lipca, 2024

Idom.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

moskitiera

Moskitiery drzwiowe i okienne – czy warto?

Wielu z nas kocha lato. To okres, którzy kojarzy nam się z beztroską, wymarzonymi wakacjami, odpoczynkiem, miłością oraz spotkaniami ze znajomymi. Jednak również ogromne upały przeszkadzają wielu ludziom, którzy starają się szukać schronienia przed wszędobylskim słońcem. Ciepłe noce również nie należą do najłatwiejszych, ponieważ staramy się jak najczęściej odsłonić swoje ciało, czym narażamy się na działanie insektów. Jak się przed nimi bronić? Sprawdź to!

Czym są moskitiery?

Moskitiera to siatka, którą montujemy na drzwi bądź okno i sprawiają, że do naszego mieszkania nie wpadają komary oraz inne insekty, co zdecydowanie poprawia naszą jakość snu, jak i poruszania się po naszym mieszkaniu. Oczka, w które jest wyposażona przepuszczają powietrze, tym samym nie ma wpływu na przepuszczane światło. 

Wszelkie poniższe produkty wraz z możliwością montażu znajdziesz na Monirol.plmoskitiery Katowice, moskitiery Gliwice, moskitiery Zabrze.

Jakie są rodzaje moskitier?

1. Moskitiera ramkowa

Wykonana jest z wysokiej jakości włókna szklanego, która poza zastosowaniem ochronnym przed insektami latem, zatrzymuje pyły w okresie zimowym. Montuje się ją we wnękach okien. Jest możliwe zrealizowanie na specjalne życzenie klienta, co sprawia, że będzie pasować idealnie do okna, a co ważne, można ją zainstalować we wszelkich rodzajach okien. Jej instalacja odbywa się na specjalnych haczykach, co nie wpływa w żaden sposób na jakość ramy okiennej

2. Moskitiera rolowana

To rodzaj moskitiery, którą zazwyczaj stosuje na drzwiach balkonowych lub tarasowych, aczkolwiek jest możliwość montażu w ramie okiennej. Jej zaletą jest mała ilość zajmowanego miejsca, a sama moskitiera chowa się w aluminiowej kasetce. Osoby, które lubią oryginalne kolory, będą zadowolone, gdyż produkt jest dostępny w wielu kolorach.

3. Moskitiera drzwiowa

Moskitiera drzwiowa jest rozwiązaniem stosowanym podobnie jak w przypadku poprzedniczki, na drzwi. Podobnie jak ramkowa, zabezpiecza nas zimą również przed szkodliwymi pyłami. Możemy powiedzieć, że są to swego rodzaju dodatkowe drzwi, które chronią nas przed owadami, a uchwyty montażowe pasują do wielu typów drzwi. Rama jest wykonana z aluminium ekstrudowanego, tym samym będąc odporna na wygięcia dzięki czemu produkt posłuży nam przez wiele lat.

4. Moskitiera plisowana

Jest to moskitiera, która jest odpowiednia zarówno do drzwi balkonowych i tarasowych, jak i przesuwnych szklanych okien i drzwi oraz altan i ogrodów. Jest to bardzo elastyczna moskitiera, ponieważ możemy ją dopasować do praktycznie każdej przestrzeni. Samo korzystanie z niej jest bardzo komfortowe i korzystanie z niej nie zmniejsza widoczności. Produkt jest dostępny w wielu kolorach, które będą pasować do różnych rodzajów ram jak: białe, dębowe czy orzechowe.

5. Moskitiera przesuwna

To najbardziej trwała ze wszystkich moskitier, której działanie polega na przesuwaniu drzwi jedno, bądź dwuskrzydłowych po specjalnych rolkach. Jest produktem, który można w pełni spersonalizować pod wymagania klienta. Co ważne, moskitiera przesuwna nie zasłania nam widoku na zewnątrz, a jednocześnie nie przeszkadza w działaniu zainstalowanych rolet.

Na pytanie, czy warto zainstalować moskitierę, trzeba odpowiedzieć jednoznacznie – tak! To świetne rozwiązanie zabezpieczające nas latem, a w przypadku niektórych moskitier ograniczających pyły, również zimą. Tego typu rozwiązania znajdziesz w ofercie Monirol.pl!